Reguły w Dubaju

Dubaj to bez wątpienia miejsce bogate i bardzo luksusowe, które nie jeden z nas chciałby odwiedzić. Kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o światowym kryzysie finansowym, branża turystyczna mimo wszystko zachęcała turystów do odwiedzania tego kraju i w wielu hotelach znacznie obniżono ceny. Dlatego Dubaj jest coraz bardziej popularnym miejscem wakacyjnym dla wielu podróżujących.  

Mimo że Dubaj leży na Bliskim Wschodzie, jest najbardziej „zachodni” ze wszystkich tamtejszych miejsc. Można by powiedzieć, że to perfekcyjne miejsce na zabawę czy też drinka na słonecznym tarasie…

Spędzać wakacje w Dubaju oczywiście można, ale należy zdać sobie sprawę że stolica emiratu to wciąż muzułmańskie miasto. Żeńska cześć urlopowiczów oczywiście nie musi chodzić ubrana w burki, ale spacer w bikini po ulicy może być delikatnie mówiąc „niemile widziany”.  Wolność w kulturze arabskiej jest nieco inaczej pojmowana niż w naszych zachodnioeuropejskich krajach. I jako goście w ich kraju powinniśmy się dostosować i uszanować ich odmienność kulturową. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Dubaju opublikowało listę, w której wymieniono rzeczy, które w emiratach są dozwolone oraz te które absolutnie są niepożądane. W ten sposób chcą ochronić turystów przed szeroko rozumianą przestępczością oraz aktami przemocy.

Alkohol i narkotyki
Spożywanie i sprzedaż alkoholu dozwolona jest jedynie w niektórych wytypowanych restauracjach, pubach i klubach. Aby spożywać alkohol na imprezach prywatnych należy mieć specjalną licencję. Narkotyki są surowo zabronione w Dubaju, a nawet śladowe ilości  jakiegokolwiek narkotyku w bagażu lub na odzieży może doprowadzić do skazania na cztery lata więzienia. Wwiezione do kraju leki muszą posiadać specjalną autoryzację.

Tańce i seks
Tańczenie jest dozwolone jedynie w domach i klubach, które posiadają odpowiednią licencję. Poruszanie się w rytm muzyki w miejscach publicznych postrzegane jest jako prowokacja. Seks pozamałżeński jest nielegalny. Dzielenie pokoju hotelowego z osobą, z którą nie jesteś związany węzłem małżeńskim może doprowadzić do pozbawienia wolności. Pary małżeńskie bez problemów mogą spacerować trzymając się za ręce.  Natomiast całowanie i przytulanie w miejscach publicznych uważają za naruszenie zasad moralnych.

Życie publiczne
Niegrzeczne wyrażanie się, plucie oraz agresywne zachowanie (w tym gesty dłoni) są nie do przyjęcia i podlegają karze do sześciu miesięcy więzienia. Niektórzy turyści za takie zachowanie są natychmiast deportowani. Za niewłaściwe uważa się również rozmawianie z kobietami w miejscu publicznym oraz fotografowanie ich bez pozwolenia. Zakazane jest również fotografowanie budynków rządowych.

A Wy co myślicie na temat tych regułach? Czy mimo obowiązku ich przestrzegania wybralibyście się na wakacje do emiratów?

Kategoria: Dalekie podróże, Zwiedzanie miastPrzeczytaj wiecej o:

6 odpowiedzi na Reguły w Dubaju

Dodaj komentarz
 1. aneta mówi:

  W ten sposób chcą ochronić turystów przed szeroko rozumianą przestępczością oraz aktami przemocy I TO SIĘ CHWALI ;-)

 2. Ania mówi:

  Byłam tam w grudniu, super miasto!

 3. dublinek1970 mówi:

  Balbym sie wyjsc na ulice

 4. tytu mówi:

  spoko, u nich musimy sie dostosowac do ich reguł. muslimy w Europie nie muszą i moga robic wszystko: pluc, urzadzac bojki, zachowywac sie agresywnie, napdac na bialych i ich kobiety, demonstrowac wrogosc. Europo, quo vadis?

 5. ja mówi:

  Zgadzam się z Tobą. Europejczyk musi się dostosować do muzułmanów, jeśli jedzie do nich. I robi to! Muzułmanin przyjeżdża do Europy i każde zdejmować krzyż, bo go obraża, chodzi w burkach, bo taka jego kultura. A my nie możemy nic powiedzieć, bo zaraz się skarżą o rasizm. Gdzie tu równouprawnienie? Chrześcijaństwo sam o sobie strzela w stopę.

 6. This design is wicked! You obviously know how to keep a reader amused.

  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my
  own bblog (well, almost…HaHa!) Great job. I really lopved what
  you had to say, and more than that, how youu presented it.
  Too cool!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *